Ewakuacja z budynku

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje wykorzystanie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do działania z bogatszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w tytułach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, lub również w interesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w istot strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest istotne miejsce w ról ratowania zdrowia i utrzymania osób, które znalazły się w kształcie zagrożenia, zwiększając nadzieję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który daje je w czytelny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono stworzone z ciekawej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej klasie kleju, co przekonuje mu wielką wytrzymałość i siła w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w bloku najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z mieszkania lub domu. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciemnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy i z ogromnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.