Wybuch metanu myslowice wesola

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-start-2-0-mala-ksiegowosc/Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość | Systemy ERP | POLKAS

Górnictwo w rodzimym końca jest najprzydatniejsze na całkowitym świecie, a jeszcze mimo metanowych pokładów węgla najbezpieczniejszym. Bezpieczeństwo dokonano przez użycie różnorodnych technologii i zabezpieczeń, dzięki którym ograniczamy możliwość zapalenia się czy wybuchu metanu.

Chcąc uniknąć wybuchu metanu, minimalizujemy występowanie czynników go zapalających, których życie możemy ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiednich urządzeń. Na części kopalni lub do ściany lub do przodka pragnie być doprowadzony prąd zasilający kombajny i przenośniki transportujące urobek. To rzeczywiście na skutek wytworzenia się iskrzenia uszkodzonych kabli, czy wytworzenie się łuku elektrycznego, dochodzi do zapalenia i wybuchu metanu. Stąd jeszcze we całych urządzeniach elektrycznych wykorzystywana jest typowa ochrona przeciwwybuchowa (explosion protection). Dzięki takiej ochronie branej w ostatnich wszelkich narzędziach i maszynach minimalizujemy przedostanie się potencjału elektrycznego do miejsca metanowego dzięki czemu w razie awarii nie trafi do tragedii. Górnicy elektrycy wykonujący na przyszłości kopalni są specjalnie szkoleni z obszaru ochrony przeciwwybuchowej i ognioszczelności tak, żebym mogli oni bezpiecznie dla siebie a zagranicznych ludzi dołowych wykonywać własną pracę. Każdy elektryk dołowy raz na pięć lat musi brać start w takim szkoleniu zakończonym egzaminem, dzięki dlaczego jego myśl zostanie odświeżona oraz pozna się z obecnymi wzorami i stylami osiągnięci ognioszczelności i przeciwwybuchowości. Ochrona przeciwwybuchowa i ognioszczelność jest więc istotnym elementem stosowanym na jakiejkolwiek kopalni, dzięki czemu minimalizowane jest zagrożenie wybuchem metanu.